RMCF2512FT680R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 5.592
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 1.823
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Panasonic Industry
Upgrade
Similar
TE Connectivity Passive Product
YAGEO
Panasonic Industry
YAGEO
680 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF2512FT680R
DigiKey Part Number
RMCF2512FT680RTR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF2512FT680RCT-ND - Cut Tape (CT)
RMCF2512FT680RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF2512FT680R
Description
RES 680 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF2512FT680R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)