RMCF2512FT3R57
DigiKey Part Number
RMCF2512FT3R57-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF2512FT3R57
Description
RES 3.57 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
3.57 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RMCF2512FT3R57 Models
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)