RMCF2512FT357R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Vishay Dale
Panasonic Industry
Upgrade
Similar
YAGEO
Panasonic Industry
YAGEO
357 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF2512FT357R
DigiKey Part Number
RMCF2512FT357R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF2512FT357R
Description
RES 357 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF2512FT357R Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)