RMCF2512FT2R20 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 12.873
Datasheet
2.2 Ohms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF2512FT2R20
DigiKey Part Number
RMCF2512FT2R20-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF2512FT2R20
Description
RES 2.2 OHM 1% 1W 2512
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RMCF2512FT2R20 Models
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)