RMCF2010JT2M20 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
2.2 MOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF2010JT2M20
DigiKey Part Number
RMCF2010JT2M20-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF2010JT2M20
Description
RES 2.2M OHM 5% 3/4W 2010
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RMCF2010JT2M20 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)