RMCF2010JT15K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
Similar
Panasonic Industry
15 kOhms ±5% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF2010JT15K0
DigiKey Part Number
RMCF2010JT15K0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF2010JT15K0
Description
RES 15K OHM 5% 3/4W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF2010JT15K0 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)