RMCF2010FT9M31 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Datasheet
9.31 MOhms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF2010FT9M31
DigiKey Part Number
RMCF2010FT9M31-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF2010FT9M31
Description
RES 9.31M OHM 1% 3/4W 2010
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RMCF2010FT9M31 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)