RMCF2010FT1R21 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
1.21 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF2010FT1R21
DigiKey Part Number
RMCF2010FT1R21-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF2010FT1R21
Description
RES 1.21 OHM 1% 3/4W 2010
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF2010FT1R21 Models
Temperature Coefficient
±400ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)