RMCF2010FT121R
DigiKey Part Number
RMCF2010FT121RTR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF2010FT121RCT-ND - Cut Tape (CT)
RMCF2010FT121RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF2010FT121R
Description
RES 121 OHM 1% 3/4W 2010
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
121 Ohms ±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RMCF2010FT121R Models
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)