RMCF1210JT130K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 10.132
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
Vishay Dale
130 kOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF1210JT130K
DigiKey Part Number
RMCF1210JT130KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF1210JT130K
Description
RES 130K OHM 5% 1/2W 1210
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF1210JT130K Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)