RMCF1210FT2M32 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
2.32 MOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF1210FT2M32
DigiKey Part Number
RMCF1210FT2M32-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF1210FT2M32
Description
RES 2.32M OHM 1% 1/2W 1210
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RMCF1210FT2M32 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)