RMCF1206ZT0R00
DigiKey Part Number
RMCF1206ZT0R00TR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF1206ZT0R00CT-ND - Cut Tape (CT)
RMCF1206ZT0R00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF1206ZT0R00
Description
RES 0 OHM JUMPER 1/4W 1206
Detailed Description
0 Ohms Jumper Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RMCF1206ZT0R00 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Resistance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)