RMCF1206JTR680 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 13.305
Datasheet
Similar
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 3.000
Datasheet
680 mOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF1206JTR680
DigiKey Part Number
RMCF1206JTR680-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF1206JTR680
Description
RES 0.68 OHM 5% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF1206JTR680 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)