RMCF1206FT3M57 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Dale
KOA Speer Electronics, Inc.
3.57 MOhms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF1206FT3M57
DigiKey Part Number
RMCF1206FT3M57-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF1206FT3M57
Description
RES 3.57M OHM 1% 1/4W 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF1206FT3M57 Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)