RMCF0603FG4K22 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Vishay Dale
In Stock: 10.609
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
TE Connectivity Passive Product
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
Similar
Bourns Inc.
Panasonic Industry
YAGEO
4.22 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RMCF0603FG4K22
DigiKey Part Number
738-RMCF0603FG4K22TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RMCF0603FG4K22CT-ND - Cut Tape (CT)
738-RMCF0603FG4K22DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF0603FG4K22
Description
RES 4.22K OHM 1% 1/10W 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF0603FG4K22 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.061" L x 0.031" W (1.55mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)