RMCF0201JT680R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Bourns Inc.
In Stock: 5.760
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 1.270
Datasheet
YAGEO
Similar
YAGEO
Similar
Vishay Dale
Panasonic Industry
In Stock: 323
680 Ohms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
RMCF0201JT680R
DigiKey Part Number
RMCF0201JT680RTR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF0201JT680RCT-ND - Cut Tape (CT)
RMCF0201JT680RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF0201JT680R
Description
RES 680 OHM 5% 1/20W 0201
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF0201JT680R Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)