RMCF0201FT330R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay Dale
In Stock: 28.325
Datasheet
Upgrade
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 12
Datasheet
Similar
YAGEO
In Stock: 7.269
Similar
YAGEO
Vishay Dale
Panasonic Industry
330 Ohms ±1% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Thick Film
RMCF0201FT330R
DigiKey Part Number
RMCF0201FT330RTR-ND - Tape & Reel (TR)
RMCF0201FT330RCT-ND - Cut Tape (CT)
RMCF0201FT330RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCF0201FT330R
Description
RES 330 OHM 1% 1/20W 0201
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RMCF0201FT330R Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Series
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Supplier Device Package
Part Status
Active
Ratings
AEC-Q200
Resistance
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.011" (0.28mm)