RMCA2512JT33R0-HP
DigiKey Part Number
738-RMCA2512JT33R0-HPTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCA2512JT33R0-HP
Description
RES, 2512, 33 OHM, 5%, 2W, AUTO
Detailed Description
±5% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RMCA2512JT33R0-HP Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)