RMCA2512FT31R6
DigiKey Part Number
738-RMCA2512FT31R6TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCA2512FT31R6
Description
RES, 2512, 31.6 OHM, 1%, 1W, AUT
Detailed Description
±1% 1W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RMCA2512FT31R6 Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)