RMCA2010FT93R1
DigiKey Part Number
738-RMCA2010FT93R1TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCA2010FT93R1
Description
RES, 2010, 93.1 OHM, 1%, 0.75W,
Detailed Description
±1% 0.75W, 3/4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)