RMCA0805FT931K
DigiKey Part Number
738-RMCA0805FT931KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RMCA0805FT931K
Description
RES, 0805, 931 KOHM, 1%, 0.125W,
Detailed Description
±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RMCA0805FT931K Models
Category
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)