RHC2512FT19R1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TE Connectivity Passive Product
In Stock: 0
Datasheet
19.1 Ohms ±1% 2W Chip Resistor 2512 (6332 Metric) Moisture Resistant Thick Film
RHC2512FT19R1
DigiKey Part Number
RHC2512FT19R1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RHC2512FT19R1
Description
RES 19.1 OHM 1% 2W 2512
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RHC2512FT19R1 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.248" L x 0.126" W (6.30mm x 3.20mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)