RGC0805FTC84K5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
In Stock: 6.102
Datasheet
Panasonic Industry
84.5 kOhms ±1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Thick Film
RGC0805FTC84K5
DigiKey Part Number
RGC0805FTC84K5-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RGC0805FTC84K5
Description
RES 84.5K OHM 1% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RGC0805FTC84K5 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)