RGC0603FTC82K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
YAGEO
In Stock: 705
Datasheet
82 kOhms ±1% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RGC0603FTC82K0
DigiKey Part Number
RGC0603FTC82K0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RGC0603FTC82K0
Description
RES 82K OHM 1% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RGC0603FTC82K0 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)