RGC0402FTD14K3 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 26.593
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 3.970
Datasheet
Upgrade
Panasonic Industry
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
14.3 kOhms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RGC0402FTD14K3
DigiKey Part Number
RGC0402FTD14K3-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RGC0402FTD14K3
Description
RES 14.3K OHM 1% 1/16W 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RGC0402FTD14K3 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.016" (0.40mm)