RAVF328RJT390R
DigiKey Part Number
RAVF328RJT390R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF328RJT390R
Description
RES ARRAY 8 RES 390 OHM 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
390 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RAVF328RJT390R Models
Category
Number of Pins
10
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Bussed
Package / Case
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
390
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)