Image for RAVF324DJT62R0 is not available
RAVF324DJT62R0
DigiKey Part Number
738-RAVF324DJT62R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF324DJT62R0
Description
RES ARRAY, 62 OHM, 5%, 1206X4, C
Detailed Description
62 Ohm ±5% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
RAVF324DJT62R0 Models
Power Per Element
125mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
62
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.201" L x 0.122" W (5.10mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)