RAVF324DJT470R
DigiKey Part Number
738-RAVF324DJT470RTR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RAVF324DJT470RCT-ND - Cut Tape (CT)
738-RAVF324DJT470RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF324DJT470R
Description
RES ARRAY 4 RES 470 OHM 2012
Detailed Description
470 Ohm ±5% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
RAVF324DJT470R Models
Power Per Element
125mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
470
Size / Dimension
0.200" L x 0.122" W (5.08mm x 3.10mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)