Image for RAVF324DJT1K10 is not available
RAVF324DJT1K10
DigiKey Part Number
738-RAVF324DJT1K10TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF324DJT1K10
Description
RES ARRAY, 1.1 KOHM, 5%, 1206X4,
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.1k Ohm ±5% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2012, Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RAVF324DJT1K10 Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Power Per Element
125mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
2012, Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
1.1k
Supplier Device Package
2012
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.201" L x 0.122" W (5.10mm x 3.10mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)