RAVF164DJT820R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 41.854
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 64
820 Ohm ±5% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
RAVF164DJT820R
DigiKey Part Number
RAVF164DJT820R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF164DJT820R
Description
RES ARRAY 4 RES 820 OHM 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RAVF164DJT820R Models
Category
Power Per Element
100mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
820
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)