RAVF164DJT1K80 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Direct
CTS Resistor Products
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
YAGEO
1.8k Ohm ±5% 100mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
RAVF164DJT1K80
DigiKey Part Number
RAVF164DJT1K80-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF164DJT1K80
Description
RES ARRAY 4 RES 1.8K OHM 1206
Detailed Description
EDA/CAD Models
RAVF164DJT1K80 Models
Category
Power Per Element
100mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
1.8k
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)