RAVF162DJT4K30 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
4.3k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0606 (1616 Metric), Convex, Long Side Terminals
RAVF162DJT4K30
DigiKey Part Number
RAVF162DJT4K30-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF162DJT4K30
Description
RES ARRAY 2 RES 4.3K OHM 0606
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RAVF162DJT4K30 Models
Category
Number of Pins
4
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0606 (1616 Metric), Convex, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
4.3k
Size / Dimension
0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)