RAVF104DJT91R0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 22.695
Datasheet
Direct
YAGEO
91 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
RAVF104DJT91R0
DigiKey Part Number
RAVF104DJT91R0-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF104DJT91R0
Description
RES ARRAY 4 RES 91 OHM 0804
Detailed Description
EDA/CAD Models
RAVF104DJT91R0 Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
91
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)