RAVF104DJT6R80 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
6.8 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±300ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
RAVF104DJT6R80
DigiKey Part Number
RAVF104DJT6R80-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF104DJT6R80
Description
RES ARRAY 4 RES 6.8 OHM 0804
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RAVF104DJT6R80 Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±300ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
6.8
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)