RAVF104DFT120R
DigiKey Part Number
RAVF104DFT120R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF104DFT120R
Description
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 0804
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Ohm ±1% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RAVF104DFT120R Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
120
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
4
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)