RAVF102DJT10K0 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
CTS Resistor Products
In Stock: 8.782
Datasheet
Direct
Panasonic Industry
In Stock: 1.874
Datasheet
YAGEO
10k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 2 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0404 (1010 Metric), Convex
RAVF102DJT10K0
DigiKey Part Number
738-RAVF102DJT10K0TR-ND - Tape & Reel (TR)
738-RAVF102DJT10K0CT-ND - Cut Tape (CT)
738-RAVF102DJT10K0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF102DJT10K0
Description
RES ARRAY 2 RES 10K OHM 0404
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RAVF102DJT10K0 Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Resistance (Ohms)
10k
Package / Case
0404 (1010 Metric), Convex
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Number of Resistors
2
Height - Seated (Max)
0.018" (0.45mm)