RACF324DJT120R is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
120 Ohm ±5% 125mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2010 (5025 Metric), Concave, Long Side Terminals
RACF324DJT120R
DigiKey Part Number
RACF324DJT120R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RACF324DJT120R
Description
RES ARRAY 4 RES 120 OHM 2010
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
RACF324DJT120R Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Power Per Element
125mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
2010 (5025 Metric), Concave, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
120
Size / Dimension
0.200" L x 0.118" W (5.08mm x 3.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)