RACF104DJT220R is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 8.424
Datasheet
Image for RACF104DJT220R is not available
RACF104DJT220R
DigiKey Part Number
RACF104DJT220R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RACF104DJT220R
Description
RES ARRAY 4 RES 220 OHM 0804
Customer Reference
Detailed Description
220 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Concave, Long Side Terminals
Datasheet
EDA/CAD Models
RACF104DJT220R Models
Category
Number of Pins
8
Manufacturer
Stackpole Electronics Inc
Power Per Element
62.5mW
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Circuit Type
Isolated
Package / Case
0804, Concave, Long Side Terminals
Resistance (Ohms)
220
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Tolerance
±5%
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)