MWW3JB220R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
220 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Wirewound
MWW3JB220R
DigiKey Part Number
738-MWW3JB220R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MWW3JB220R
Description
RES 220 OHM 5% 3W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MWW3JB220R Models
Category
Composition
Mfr
Features
Moisture Resistant
Series
Temperature Coefficient
±20ppm/°C
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Part Status
Active
Package / Case
Resistance
Supplier Device Package
Axial
Tolerance
Size / Dimension
0.205" Dia x 0.560" L (5.21mm x 14.22mm)