MLFM25FTE332K
DigiKey Part Number
738-MLFM25FTE332KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFM25FTE332K
Description
RES 332K OHM 1% 0.4W MELF 0204
Detailed Description
332 kOhms ±1% 0.4W Chip Resistor MELF, 0204 Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFM25FTE332K Models
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)