MLFM25FTC1R33
DigiKey Part Number
738-MLFM25FTC1R33TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFM25FTC1R33
Description
RES 1.33 OHM 1% 0.4W MELF 0204
Detailed Description
1.33 Ohms ±1% 0.4W Chip Resistor MELF, 0204 Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFM25FTC1R33 Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)