MLFM1JTD3R60 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
3.6 Ohms ±5% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Pulse Withstanding Thin Film
MLFM1JTD3R60
DigiKey Part Number
738-MLFM1JTD3R60TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFM1JTD3R60
Description
RES 3.6 OHM 5% 1W MELF 0207
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFM1JTD3R60 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)