MLFM1JTD2K40 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.4 kOhms ±5% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Pulse Withstanding Thin Film
MLFM1JTD2K40
DigiKey Part Number
738-MLFM1JTD2K40TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFM1JTD2K40
Description
RES 2.4K OHM 5% 1W MELF 0207
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFM1JTD2K40 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)