MLFM1FTC562K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Vishay
In Stock: 0
Datasheet
562 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Thin Film
MLFM1FTC562K
DigiKey Part Number
MLFM1FTC562K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFM1FTC562K
Description
RES 562K OHM 1% 1W MELF 0207
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
MLFM1FTC562K Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)