MLFM1FTC110R
DigiKey Part Number
738-MLFM1FTC110RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFM1FTC110R
Description
RES 110 OHM 1% 1W MELF 0207
Detailed Description
110 Ohms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFM1FTC110R Models
Features
Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)