MLFM1FTC100K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Vishay
In Stock: 6.705
Datasheet
Vishay
100 kOhms ±1% 1W Chip Resistor MELF, 0207 Thin Film
MLFM1FTC100K
DigiKey Part Number
MLFM1FTC100K-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFM1FTC100K
Description
RES 100K OHM 1% 1W MELF 0207
Detailed Description
EDA/CAD Models
MLFM1FTC100K Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
MELF, 0207
Size / Dimension
0.087" Dia x 0.232" L (2.20mm x 5.90mm)