MLFM15JTD82R0
DigiKey Part Number
738-MLFM15JTD82R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFM15JTD82R0
Description
RES, MELF, 0102, 82 OHM, 5%, 100
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
82 Ohms ±5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Pulse Withstanding Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLFM15JTD82R0 Models
Category
Composition
Mfr
Features
Anti-Sulfur, Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0102
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)