MLFM15JTD1K60
DigiKey Part Number
738-MLFM15JTD1K60TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFM15JTD1K60
Description
RES, MELF, 0102, 1.6KOHM, 5%, 10
Detailed Description
1.6 kOhms ±5% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Anti-Sulfur, Pulse Withstanding Thin Film
EDA/CAD Models
MLFM15JTD1K60 Models
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)