MLFM15FTC680K
DigiKey Part Number
738-MLFM15FTC680KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFM15FTC680K
Description
RES 680K OHM 1% 1/5W MELF 0102
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
680 kOhms ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor MELF, 0102 Pulse Withstanding Thin Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLFM15FTC680K Models
Category
Composition
Mfr
Features
Pulse Withstanding
Series
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Part Status
Active
Package / Case
MELF, 0102
Resistance
Supplier Device Package
Tolerance
Size / Dimension
0.043" Dia x 0.087" L (1.10mm x 2.20mm)