MLFA25JTD760K is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Stackpole Electronics Inc
In Stock: 0
Datasheet
760 kOhms ±5% 0.4W Chip Resistor MELF, 0204 Automotive AEC-Q200, Pulse Withstanding Thin Film
MLFA25JTD760K
DigiKey Part Number
738-MLFA25JTD760KTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLFA25JTD760K
Description
RES 760K OHM 5% 0.4W MELF 0204
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.055" Dia x 0.138" L (1.40mm x 3.50mm)